FE TASARIM TADİLAT DEKORASYON İÇ MİMARİ UYGULAMALAR
 
Güvenilir, Deneyimli ve Farklı
 
0 (232) 347 77 01

Pandemiye Özel Şehir İçi Şehir Dışı Uzaktan Ev Yazlık Villa Tadilat Takibi

covid 19 yazlik villa ev tadilatı

Şehir dışı ve yurt dışı müşterilerimize özel olarak sunduğumuz tadilat takibi için kamera kurulumunu şimdi pandemi döneminde de her ev tadilatı yazlık tadilatı ve villa tadilatı için sunuyoruz


Yurt dışında ya da şehir dışındaysanız, pandemiden dolayı kendinizi riske atmadan evinizi, yazlığınızı yaptırmak istiyorsanız fakat işin başında durmak da istiyorsanız tam size göre içinizin çok rahat edeceği bir sistemle çalışmaktayız.

Eğer yazlığınız veya eviniz Vodafone 4g hizmet alanında bulunuyorsa 4 bölgeye kadar evin çeşitli noktalarına yerleşim yaptığımız kameralara bağlanıp internet üzerinden işinizin devamlılığını ve istediğiniz gibi gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede gözünüz asla arkada kalmaz. Ayrıca ihtiyaç durumunda drone vb araçlarla tadilatını yaptığımız alanların fotoğraflarını ve videolarını da çekip size göndermekteyiz. Uzaktayken asla aklınız yapılan işte kalmaz. Bu şekilde çalıştığımız yurt dışındaki bir çok müşterimiz bizi kontrol etmeye ihtiyaç dahi duymasalar da içlerinin çok rahat ettiğini söylemekte.


Şunu unutmayın ki biz Resmiyeti olan vergi levhası olan bir şirketiz. Bütün ekibimiz adımıza çalıştığından dışarıdan aldığımız bazı hizmetler hariç hepsi kendi personelimiz olan sigortalı çalışanlardır. Bazı hizmetleri mecburen dışarıdan almak zorundayız. Mesela doğrama üreticisi değiliz ama egepen, winsa ve proline gibi markaların alt bayisiyiz. Bu nedenle fabrikada üretim olduğu sürece iyi bir programlama yaparak pandemi yasaklarından etkilenmeden işimize devam edebiliyoruz.


Bu şekilde kontrolün sürekli sizde olduğu kesintisiz ve aynı zamanda uzaktan takip edeceğiniz bir tadilat düşünürseniz bize

0232 347 77 01 veya 0552 207 77 01

numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Banyo Paketleri ve Tadilat Fiyatları

 • Default
 • Title

Komple Mutfak Tadilat Fiyatlarımız

 • Default
 • Title
Çarşamba, 09 Aralık 2020 21:57

Uzaktan Tadilat (Pandemide risksiz tadilat)

PANDEMİ DÖNEMİNE ÖZEL OLARAK GELİŞTİRDİĞİMİZ TADİLAT ÇÖZÜMLERİMİZ
Yurt dışında ya da şehir dışındaysanız, pandemiden dolayı kendinizi riske atmadan evinizi, yazlığınızı yaptırmak istiyorsanız fakat işin başında durmak da istiyorsanız tam size göre içinizin çok rahat edeceği bir sistemle çalışmaktayız. Eğer yazlığınız veya eviniz Vodafone 4g hizmet alanında bulunuyorsa 4 bölgeye kadar evin çeşitli noktalarına yerleşim yaptığımız kameralara bağlanıp internet üzerinden işinizin devamlılığını ve istediğiniz gibi gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu sayede gözünüz asla arkada kalmaz. Ayrıca ihtiyaç durumunda drone vb araçlarla tadilatını yaptığımız alanların fotoğraflarını ve videolarını da çekip size göndermekteyiz. Uzaktayken asla aklınız yapılan işte kalmaz. Bu şekilde çalıştığımız yurt dışındaki bir çok müşterimiz bizi kontrol etmeye ihtiyaç dahi duymasalar da içlerinin çok rahat ettiğini söylemekte.
Neden bizi kontrol etmeye ihtiyaç duymadıklarını anlamak için:

Resmi bir şirketiz. Ticaret odasında sermayeli şirket olarak kaydımız bulunmakta ve bütün ekibimiz adımıza çalıştığından istisnai hizmetler hariç hepsi sigotalı çalışanlardır. Bazı hizmetleri mecburen dışarıdan almak zorundayız. Mesela doğrama üreticisi değil ama egepen, winsa ve proline gibi markaların alt bayisiyiz. Fabrikadan aldığımız sürece montaj için sıkıntı yaşamayız. Pandemi yasakları dahil bir çok şeyden bu yüzden etkilenmeden devam edebiliyoruz.
Bu şekilde kontrolün sürekli sizde ama uzaktan takip edeceğiniz bir tadilat düşünürseniz bize 0232 347 77 01 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Pazar, 27 Eylül 2020 00:14

Ev Yenileme Örneklerimiz

Komple ev tadilatı örneklerinden bir kaçını video olarak izlemek isterseniz : 

Karşıyaka Ev Tadilatı Çiçek Evi

İzmir Komple Tadilat Çiçek Evi

Ev Tadilatı Erkul Evi

Çarşamba, 21 Ağustos 2019 21:04

RADU Elektronik Merkez Ofis Yenilemesi

Yıllardır FE TASARIM ile çalışmayı seçen RADU Elektronik bir çok yapım işlerinin yanında 3 katlı merkez ofis binasının yenilenmesi ve tasarımında yine FE TASARIM'ı seçti. 

3 Katlı yönetim binasının dekorasyonu ve yenilenmesinde FE TASARIM ile çalışan RADU elektronik izmir merkez ofisinin yanı sıra manisa ve denizli ofislerini de FE TASARIM ile yeniledi.

 

Ofis Tadilat Dekorasyon Yenileme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ofis dekorasyonu izmir, ofis tasarımı izmir, ofis dizaynı, modern ofis, yönetim ofisi, merkez ofis

 

Ofis Yenileme

ofis dekorasyon

ofis dekor

ofis tadilatı

çalışma ofisi yenileme

Çarşamba, 04 Temmuz 2018 15:02

Foça Keyif Lounge & Bar

Foça Keyif Lounge & Bar yenilenirken FE TASARIM'ı seçti. 

Mayıs ayında başlamış olduğumuz tadilat haziran ayında tamamlanarak foçaya yenilenmiş yüzüyle hizmet vermeye başladı. Eskş foçanın en eski ve köklü barlarından olan Keyif bar anahtar teslim komple yenilendi.

 

 foca keyif cafe bar tadilati

 

 

 

Eski Foça da hizmet vermekte olan keyif bar tadilat dekorasyon anahtar teslim yenilenme işlemlerinde FE TASARIMLA çalıştı.

Alsancak Ev Tadilatı ve Komple Ev Tadilatı

İzmir Konak alsancak tadilat dekorasyon ve iç mimari uygulama hizmeti veren komple anahtar teslim firma arıyorsanız eğer tam olarak doğru yerdesiniz. İzmir Konak'ın ve Alsancak'ın semtlerinde ve izmir genelinde komple tadilat ve anahtar teslim hizmet veren firmamız sizlerin tüm tadilat dekorasyon işlerinizi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz göz önünde tutularak a dan z ye yapmaktayız. Konak Alsancak Kahramanlar Basmane Kıbrıs Şehitleri Kemeraltı Güzelyalı Eşrefpaşa gibi bir çok merkezine tadilat dekorasyon ev yenileme komple ev yenileme konularında ücretsiz keşif hizmetimiz vardır. Alsancakta yenilemek istediğiniz eviniz varsa bizi mutlaka arayın

Uzman ekibimizle beraber İzmirin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Alsancak Konak ve Güzelyalı'da Tadilat ve İnşaat ile ilgili aklınıza ne geliyorsa Komple Ev Tadilatı, Villa, Ofis, Daire, Mutfak, Banyo, Cafe, İş yeri, Dükkan, Market, Mağaza dekorasyon tadilat ihtiyaçlarınızı ve uygulama hizmetlerini kısa sürede karşıyalabilecek olan İzmir tadilat dekorasyon firması Fe Tasarım kaliteli tadilatçı ustalarımızla ve teknik kadromuzla sizlere çözüme dayalı ve profesyonel hizmetler sunmaktadır. 

Izmir Komple Ev Tadilat

Güvenilir ve konusunda uzman ekibimizle yapılması istediğiniz bütün tadilat ve dekorasyon işlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Mutfak tadilatından tutun da, banyo dolaplarına, parke yapımına veya camların değişimine kadar aklınıza gelen bütün büyük küçük bütün tadilat işlerinize cevap verebiliriz. İzmir komple tadilat ve izmir ev tadilatı konusunda en iyi hizmetleri alabileceğiniz tecrübeli birikimli ustalarımızla, tadilat işinin müşteri memnun olana kadar süreceği bilinciyle yüzde yüz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli hizmetten ve dürüstlük taviz vermeyen tadilat firması olarak zamanında teslim edeceğimiz tüm işlerde deneyimli çekirdekten yetişme ve eğitimli kadromuzla İzmir ev tadilat firması olarak ve komple ev dükkan cafe iş yeri banyo mutfak tadilatı hizmetleriyle sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yapılan işin arkasında duran bir firma arıyorsanız, ustalarla uğraşmak istemiyorsanız, işin zamanında teslim edileceğinden emin olmak istiyorsanız, düzgün ve kaliteli bir işçilikle yapılan tadilat dekorasyon veya yenileme işinin arkasında duran bir firma arıyorsanız hemen bizi arayın ve teklif alın.

Ücretsiz keşif: 0232 347-77-01

 

 

KEŞİF İSTEK FORMU

 

Aşağıdaki resimlerden bazı örneklere göz atabilir ve bazı tadilat paketlerimizin fiyatlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

İzmir ve Bornova Özkanlar Manavkuyu Atatürk Mahallesi Erzene Mahallesi Mansuroğlu Mahallesi ve Bornova geneli tadilat dekorasyon ve iç mimari uygulama hizmeti veren komple anahtar teslim firma arıyorsanız eğer tam olarak doğru yerdesiniz. İzmir Bornova nın semtlerinde ve izmir genelinde komple tadilat ve anahtar teslim hizmet veren firmamız sizlerin tüm tadilat dekorasyon işlerinizi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz göz önünde tutularak a dan z ye yapmaktayız. izmir ev tadilatı ev tadilat izmir  de dekorasyon ev yenileme komple ev yenileme konularında ücretsiz keşif hizmetimiz vardır.

Projesinden anahtar teslimine kadar Fe tasarım, proje , iç mimari uygulamalar, iç dizayn , tadilat , tamirat , onarım , restorasyon , dekorasyon ve diğer tüm tadilat işlerinizde Fe Tasarım olarak en iyi , en güvenilir , en kaliteli hizmeti tam zamanında size sunuyoruz.

Uzman ekibimizle beraber İzmirin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. İnşaat ile ilgili aklınıza ne geliyorsa Bornova Komple Ev Tadilatı, Villa, Ofis, Daire, Mutfak, Banyo, Cafe, İş yeri, Dükkan, Market, Mağaza dekorasyon tasarım dizayn onarım tamirat tadilat ihtiyaçlarınızı ve uygulama hizmetlerini kısa sürede karşıyalabilecek olan İzmir tadilat dekorasyon firması olan Fe Tasarım kaliteli tadilatçı ustalarımızla ve teknik kadromuzla sizlere çözüme dayalı ve profesyonel hizmetler sunmaktadır. 

Izmir Komple Ev Tadilat

Güvenilir ve konusunda uzman ekibimizle yapılması istediğiniz bütün tadilat ve dekorasyon işlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Mutfak tadilatından tutun da, banyo dolaplarına, parke yapımına veya camların değişimine kadar aklınıza gelen bütün büyük küçük bütün tadilat işlerinize cevap verebiliriz. İzmir komple tadilat ve izmir ev tadilatı konusunda en iyi hizmetleri alabileceğiniz tecrübeli birikimli ustalarımızla, tadilat işinin müşteri memnun olana kadar süreceği bilinciyle yüzde yüz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli hizmetten ve dürüstlük taviz vermeyen tadilat firması olarak zamanında teslim edeceğimiz tüm işlerde deneyimli çekirdekten yetişme ve eğitimli kadromuzla İzmir ev tadilat firması olarak ve komple ev dükkan cafe iş yeri banyo mutfak tadilatı hizmetleriyle sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yapılan işin arkasında duran bir firma arıyorsanız, ustalarla uğraşmak istemiyorsanız, işin zamanında teslim edileceğinden emin olmak istiyorsanız, düzgün ve kaliteli bir işçilikle yapılan tadilat dekorasyon veya yenileme işinin arkasında duran bir firma arıyorsanız hemen bizi arayın ve teklif alın.

Ücretsiz keşif: 0232 347-77-01

 

 

KEŞİF İSTEK FORMU

 

Aşağıdaki resimlerden bazı örneklere göz atabilir ve bazı tadilat paketlerimizin fiyatlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

İzmir ve Karşıyaka geneli tadilat dekorasyon ve iç mimari uygulama hizmeti veren komple anahtar teslim firma arıyorsanız eğer tam olarak doğru yerdesiniz. İzmir Karşıyaka'nın semtlerinde ve izmir genelinde komple tadilat ve anahtar teslim hizmet veren firmamız sizlerin tüm tadilat dekorasyon işlerinizi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz göz önünde tutularak a dan z ye yapmaktayız. Karşıyaka mavişehir bostanlı atakent çiğli yeni girne gibi bir çok merkezine tadilat dekorasyon ev yenileme komple ev yenileme konularında ücretsiz keşif hizmetimiz vardır.

Uzman ekibimizle beraber İzmirin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. İnşşat ile ilgili aklınıza ne geliyorsa Komple Ev Tadilatı, Villa, Ofis, Daire, Mutfak, Banyo, Cafe, İş yeri, Dükkan, Market, Mağaza dekorasyon tadilat ihtiyaçlarınızı ve uygulama hizmetlerini kısa sürede karşıyalabilecek olan İzmir tadilat dekorasyon firması Fe Tasarım kaliteli tadilatçı ustalarımızla ve teknik kadromuzla sizlere çözüme dayalı ve profesyonel hizmetler sunmaktadır. 

Izmir Komple Ev Tadilat

Güvenilir ve konusunda uzman ekibimizle yapılması istediğiniz bütün tadilat ve dekorasyon işlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslim edebilirsiniz. Mutfak tadilatından tutun da, banyo dolaplarına, parke yapımına veya camların değişimine kadar aklınıza gelen bütün büyük küçük bütün tadilat işlerinize cevap verebiliriz. İzmir komple tadilat ve izmir ev tadilatı konusunda en iyi hizmetleri alabileceğiniz tecrübeli birikimli ustalarımızla, tadilat işinin müşteri memnun olana kadar süreceği bilinciyle yüzde yüz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli hizmetten ve dürüstlük taviz vermeyen tadilat firması olarak zamanında teslim edeceğimiz tüm işlerde deneyimli çekirdekten yetişme ve eğitimli kadromuzla İzmir ev tadilat firması olarak ve komple ev dükkan cafe iş yeri banyo mutfak tadilatı hizmetleriyle sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yapılan işin arkasında duran bir firma arıyorsanız, ustalarla uğraşmak istemiyorsanız, işin zamanında teslim edileceğinden emin olmak istiyorsanız, düzgün ve kaliteli bir işçilikle yapılan tadilat dekorasyon veya yenileme işinin arkasında duran bir firma arıyorsanız hemen bizi arayın ve teklif alın.

Ücretsiz keşif: 0232 347-77-01

 

 

KEŞİF İSTEK FORMU

 

Aşağıdaki resimlerden bazı örneklere göz atabilir ve bazı tadilat paketlerimizin fiyatlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Salı, 28 Kasım 2017 02:15

İzmir Ev Tadilatı Komple Tadilat

İzmir Ev Tadilatı ve Komple Ev Tadilatı İzmir

İzmir geneli tadilat dekorasyon ve iç mimari uygulama hizmeti veren komple anahtar teslim firma arıyorsanız eğer tam olarak doğru yerdesiniz.İzmir genelinde komple tadilat ve anahtar teslim hizmet veren firmamız sizlerin tüm tadilat dekorasyon işlerinizi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz göz önünde tutularak a dan z ye yapmaktayız.

Uzman ekibimizle beraber İzmirin tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Komple Ev, Villa, Ofis, Daire, Mutfak, Banyo, Cafe, İş yeri, Dükkan, Market, Mağaza dekorasyon tadilat ihtiyaclarınızı ve uygulama hizmetlerini kısa sürede karşıyalabilecek olan İzmir tadilat firması Fe Tasarım kaliteli tadilatçı ustalarımızla ve teknik kadromuzla sizlere çözüme dayalı ve profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Izmir Komple Ev Tadilat

Güvenilir ve konusunda uzman ekibimizle yapılması istediğiniz bütün tadilat ve dekorasyon işlerinizi gönül rahatlığıyla bize teslimedebilirsiniz. Mutfak tadilatından tutun da, banyo dolaplarına, parke yapımına veya camların değişimine kadar aklınıza gelen bütün büyük küçük bütün tadilat işlerinize cevap verebiliriz. İzmir komple tadilat ve izmir ev tadilatı konusunda en iyi hizmetleri alabileceğiniz tecrübeli birikimli ustalarımızla, tadilat işinin müşteri memnun olana kadar süreceği bilinciyle yüzde yüz müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli hizmetten ve dürüstlük taviz vermeyen tadilat firması olarak zamanında teslim edeceğimiz tüm işlerde deneyimli çekirdekten yetişme ve eğitimli kadromuzla İzmir ev tadilat firması olarak ve komple ev dükkan cafe iş yeri banyo mutfak tadilatı hizmetleriyle sizlere bir telefon kadar yakınız.

Yapılan işin arkasında duran bir firma arıyorsanız, ustalarla uğraşmak istemiyorsanız, işin zamanında teslim edileceğinden emin olmak istiyorsanız, düzgün ve kaliteli bir işçilikle yapılan tadilat dekorasyon veya yenileme işinin arkasında duran bir firma arıyorsanız hemen bizi arayın ve teklif alın.

Ücretsiz keşif: 0232 347-77-01

 

 

KEŞİF İSTEK FORMU

 

Aşağıdaki resimlerden bazı örneklere göz atabilir ve bazı tadilat paketlerimizin fiyatlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Pazartesi, 15 May 2017 10:24

Mobilya Ölçüleri Ne Olmalı

Donatı Elemanları Ölçüleri


Donatı elemanlarının ölçülerinin belirlenmesinde, mekan boyutlandırmalarında
(yükseklik, genişlik, derinlik), fonksiyon alanlarının belirlenmesi ve düzenlenmesinde insan vücut ölçüleri temel kaynaktır. Donatı elemanlarının net resim, cephe görünüş, kesit resim ve perspektiflerinin çiziminde standart ölçüleri bilmek ve uygulamak proje ve üretimde büyük kolaylık sağlamaktadır. Donatıların ölçüleri tüm dünya ülkelerinde aynı olmalıdır. İşin takibi ve onarımı veya sonradan yapılması gereken herhangi bir eklentide ölçü bütünlüğü olmalıdır. Standartlar, üretim açısından; ürün planlama ve geliştirme, stokların kontrolü, uygun kalitede seri üretim, kayıpların en az seviyeye indirilmesi, verimliliğin artırılması, maliyetin düşürülmesi gibi yararlar sağlamaktadır. Günümüzde modern mobilyanın yaygınlaşması, modüler sistemi zorunlu kılmıştır. Modüler sistemde donatılar, dünya standartları doğrultusunda üretilmektedir. Bu sistemde sadece ölçüde değil, bunun yanısıra renk, desen,
doku ve kalitede de standart vardırYatak OdasıMobilyalarının Standart ÖlçüleriKaryola Ölçüleri


Tek kişilik karyola :     

Boy……..: 190 – 200 cm        

Genişlik..: 90 – 100 cm

 

Çift kişilik karyola        

Boy…….: 190 – 200 cm       

Genişlik..: 140 – 160 cm


Bu ölçü, günümüzde mekanın büyüklüğüne göre 200 cm’ye kadar çıkmaktadır. Karyolanın yuvarlak olmasıhalinde de çap olarak 200 - 220 cm olmaktadır.

Karyola Başlığı:

Yatak seviyesinden sonra en az 25 cm veya daha yüksek olur.


Karyola Ayak Tablası:

Yatak seviyesinden 15 cm veya daha yüksek olabilir. Günümüz modern mobilyalarında ayak tablası yatak seviyesinin altında da yapılmaktadır.

Yatak Yüksekliği : 38 – 40 cm ( Yerden yatağın üst noktasına kadar )

Karyola Kayıtlarının yerden Yüksekliği : 32 – 36 cm

Yatağın Kayıtlardan Yüksekliği : 4 – 6 cm

Karyola iç ölçüleri, yatak ölçülerinden 2 – 3 cm daha fazla olmalıdır.


Komodin
Yükseklik : 60 cm   

Genişlik : 50 cm  

Derinlik : 32 – 36 cm


Tuvalet Masası

Yükseklik : 75-78 cm     

Derinlik : 40 – 50 cm

Genişlik : İki taraftaki dolap ve çekmece bölümleri arasındaki boşluk ( ayak boşluğu) 60 cm olur. Çekmece veya dolap yapılacaksa bu ölçüye ilave edilir.

Ayna yüksekliği : Aynanın en üst noktası yerden an az 125 cm olmalıdır.

 Puf
Yükseklik : 45 cm

Genişlik ( oturma yüzeyi ) : 40 x 40 cm – 45 x 45 cm ( kare puf ), yuvarlak puf için ise çapı 48 – 50 cm arasında değişir.

 Çamaşır Dolabı( şifonyer )

Yükseklik….. ….: 90 – 100 cm   

Derinlik…………: 45 – 50 cm  

 Boy ( uzunluk ) : 90 – 110 cm

 


Elbise Dolabı


Yükseklik : 180 – 190 cm

Derinlik : 60 cm

Genişlik : Kapak sayısına göre değişir.

İki kapaklı: 60 + 60 : 120 cm

Üç Kapaklı: 50 + 50 + 50 : 150 cm veya 55 + 55 + 55 : 165 cm

Dört , beşve daha fazla kapak olacak ise : 45 cm x kapak sayısı

 Yemek Odası Mobilyalarının Standart Ölçüleri


Yemek Masası

Yükseklik : 78 cm Yuvarlak Masalarda:

Genişlik : 80 – 105 cm Yükseklik : 78 cm

Uzunluk : 50 – 60 cm x kişi sayısı Çevre : 60 cm x kişi sayısı


Yemek Odası Sandalyesi


Oturma Yüksekliği : 44 – 46 cm ( Döşeme kalınlığıdahil )

Oturma Genişliği : 42 – 44 cm

Oturma Derinliği : 44 – 47 cm

Toplam Yükseklik : 80 – 90 cm

Arkalık Eğimi : 5 – 8 cm


Büfe
Yükseklik : 80 cm       

Genişlik : 180 cm         

Derinlik : 45 cm

Vitrin

Yükseklik : 170 cm      

Genişlik : 105 cm         

Derinlik : 32 cmServis Arabası

Yükseklik : 65 – 75 cm       

Genişlik : 42 – 50 cm       

Uzunluk ( boy ) : 65 – 70 cmÇalışma Odası Mobilyalarının Standart Ölçüleri


Çalışma Masası

Erkekler İçin: Kadınlar için:

Yükseklik: 74 – 78 cm   70 – 74 cm

Genişlik: 75 – 85 cm   75 – 85 cm

Uzunluk: 140 – 200 cm 140 – 200 cm

 


Büro Masalarında:


Yükseklik : 70 – 85 cm            

Genişlik : 75 – 85 cm           

Uzunluk : 140 – 200 cmOrta Sehpa

Yükseklik : 36 - 38 cm      

Genişlik : 45 - 60 cm      

Uzunluk : 70 - 120 cm

 

Küçük Boy ( Köşe ) Sehpa

Yükseklik : 36 - 38 cm           

Genişlik : 45 - 60 cm             

 Uzunluk : 45 - 60 cmKitap Dolabı

Yükseklik : 100 – 180 cm

Genişlik : 80 – 100 – 120 cm ( Malzemenin cinsine ve direncine göre değişir )

Derinlik : 25 – 30 – 35 cm

Raf Aralığı: 30 – 35 cm ( Kitap boyutlarıile ilgilidir. Kitap boyutlarıile ilgili herhangi bir standart saptanmadığından boyutlar çok değişkendir. ) Kitaplık derinliğinin  saptanmasında büyük boy yayınların genişliği esas alınır.


Büyük boy ansiklopediler: 34 x 26 cm

Orta boy ansiklopediler: 31 x 24 cm

Küçük boy ansiklopediler: 27 x 22 cm

Dergiler: 34 x 26 cm

Büyük boy kitaplar: 24 x 16 cm

Orta boy kitaplar: 20 x 14 cm

Küçük boy kitaplar : 17 x 12 cm

 


Çalışma Koltuğu ( Döner Koltuk )

Oturma Yüksekliği: 42 en alt – 55 cm en üst ( Döşeme kalınlığıdahil )

Oturma Genişliği: 45– 50 cm

Oturma Derinliği: 47 - 54 cm

Toplam Yükseklik: 82 - 118 cm

Arkalık Eğimi: 8 - 12 cm

Kolçak Yüksekliği: 12 – 20 cm


Çalışma Sandalyesi


Oturma Yüksekliği : 45 cm ( Döşeme kalınlığıdahil )

Oturma Genişliği : 42 - 44 cm

Oturma Derinliği : 42 - 45 cm

Toplam Yükseklik : 78 - 88 cm

Arkalık Eğimi : 5 - 8 cm


Oturma Odası- Salon Mobilyalarının Standart Ölçüleri

Hafif Döşemeli Koltuklar

Oturma Yüksekliği : 40 - 43 cm ( Döşeme kalınlığıdahil )

Oturma Genişliği : 45– 55 cm

Oturma Derinliği : 48 - 50 cm


Toplam Yükseklik : 90 - 93 cm

Arkalık Eğimi : 8 - 12 cm

Kolçak Yüksekliği : 16 –20 cm


Ağır Döşemeli Koltuklar

Oturma Yüksekliği : 28 - 37 cm ( Döşeme kalınlığı dahil )

Oturma Genişliği : 48 - 54 cm

Oturma Derinliği : 52 - 56 cm

Toplam Yükseklik : 74 - 83cm

Arkalık Eğimi : 16 - 20 cm

Kolçak Yüksekliği : 16 –20 cm

 

Dinlenme Koltuğu

Oturma Yüksekliği : 29 – 34 cm ( Döşeme kalınlığı dahil )

Oturma Genişliği : 58 - 65 cm

Oturma Derinliği : 54 - 62 cm

Toplam Yükseklik : 74 - 83cm

Arkalık Eğimi : 32 - 35 cm

Kolçak Yüksekliği : 16 –20 cm


Sandalye ( oturma amaçlı)

Oturma Yüksekliği : 42 - 45 cm ( Döşeme kalınlığı dahil )

Oturma Genişliği : 43 - 45 cm

Oturma Derinliği : 43 - 45 cm

Toplam Yükseklik : 78 - 90 cm

Arkalık Eğimi : 8 - 10 cm


Orta Sehpa

Yükseklik : 36 - 38 cm

Genişlik : 45 - 60 cm

Uzunluk : 70 - 120 cm


Küçük Boy ( Köşe )Sehpa


Yükseklik : 36 - 38 cm

Genişlik : 45 - 60 cm

Uzunluk : 45 - 60 cm


TV Sehpa


TV sehpalarında dikkat edilecek en önemli kural, kişi koltuğa oturduğunda göz seviyesi ile TV’nin merkezi aynıyükseklikte olmalıdır. Anatomide ve resim, heykel, mimari gibi sanat dallarında normal bir erkek boyu 175 cm olarak kabul edilir. Bu kural doğrultusunda oturmuşbir insanın yerden yüksekliği yaklaşık 137 cm, göz seviyesi de 125 cm civarındadır. Bu bilgiler doğrultusunda TV sehpasıhazırlanır. Yükseklik : 60 – 75 cm ( TV’nin boyutlarıile orantılıdeğişir.) Genişlik : 60 – 70 – 80 – 90 cm ( TV’nin boyutlarıile orantılıdeğişir.) Derinlik : 35 – 45 cm (LCD ve Plazma TV’lerde derinlik az tutulabilir.)Çocuk OdasıMobilyalarının Standart Ölçüleri

 

Ranza


Yükseklik : 180 cm

Genişlik : 98 – 100 cm

Uzunluk ( boy ) : 208 – 210 cm

Yan travers ( yan kayıt ) genişliği : 20 cm

Yan traversin ( yan kayıt ) yerden yüksekliği: 15 – 20 cm


Antre Mobilyalarının Standart Ölçüleri


1-Portmanto yüksekliği 180’cm. den başlar. Mevsim dışı ayakkabıların veya fazla eşyaların  konulmasıi çin yukarı kısımda da dolap olması düşünülüyorsa bu durumda yükseklik artırılarak   tavana kadar çıkarılabilir. Portmanto yüksekliklerinin genelde kapıpervazları seviyesinde olması(  ortalama 200 – 210 cm ) görünüş güzelliği sağlamak için aranan bir özelliktir.


2-Askıya takılmışorta boy bir paltonun yüksekliği 120 cm dir. Buna göre askı
yüksekliğinin yerden veya dolap üstünden itibaren en az 120 cm olmasıgerekir.


3-Ayakkabıdolaplarının derinlikleri 33 – 35 cm, sürme kapaklı dolaplarda ise 38 cm’den aşağı olmaz. Ancak ayakkabılar eğimli bir şekilde yerleştirilecek şekilde dizayn edilecek ise bu ölçü 26 cm’ye kadar düşürülebilir.


4-Şapkalık rafları genişliği 18 cm’den başlayarak daha geniş yapılabilir.

 

5-Aynaların biçim ve boylarıne olursa olsun, üst kenarları ortalama göz yüksekliği 160 cm. ye, saç

tuvaleti ve şapka kontrolü için en az 10 cm eklenerek 170 cm’den aşağı olmamalıdır.


6-Şapkalık rafıile askılık arasında en az 8 cm boşluk bırakılmalıdır.Mutfak Dolaplarında Standart Ölçüleri


Tezgah yüksekliği ( mermer kalınlığı dahil ): 90 – 95 cm

Tezgah derinliği : 60 -65 cm

Alt dolap yüksekliği : 85 – 90 cm

Alt dolap derinliği : 58 – 60 – 62- (70 cm bulaşık makinası konulacak ise)

Baza yüksekliği : 8 cm

Alt ve üst dolap arasıboşluk : 60 – 65 cm

Tezgah tablasıçıkıntısı( alt dolaba göre ) damlalıklı : 5 cm

Üst dolabın yerden yüksekliği ( üst dolabın alt kenarı) : 150 cm

Üst dolap yüksekliği : 60 – 100 cm

Üst dolap derinliği : 30 – 35 – 38 cm

Boy dolap Derinliği : 58 – 62 cm

Boy dolap genişliği : 35 – 62 cm

Dolap kapak genişlikleri : 25 – 60 cm

Fırın boşluğu : 62 – 65 cm

 

 

...YUKLENIYOR...
 

Pazartesi, 28 Eylül 2015 13:44

Seramik Uygulama

Ege Bölgesi ve İzmir'de faaliyet göstermekte olan firmamız seramik ve fayans işçiliğini en uygun fiyatlarla doğru teknikleri uygulayarak ve kesinlikle konusunda çok deneyimli ustalarla gerçekleştirmektedir. Seramiğin estetik görünümünün yanı sıra aynı zamanda koruyuculuğunun da farkındayız ve bu konuda FE TASARIM olarak sizi memnun edeceğimiz konusunda çok iddialıyız.

FE TASARIM DEKORASYON İÇ MİMARLIK

Fayans ve seramik yapılarda sıva üzeri uygulanan koruyucu ve dekoratif yapı elemanlarıdır.Daha çok banyo wc gibi ıslak mekanlarda kullanılmasının yanında konutlarında diğer mahallerinde de kullanılabilir.Seramik işçiliği dikkat ve beceri isteyen bir uygulamadır.Firmamızda seramik işçiliği deneyimli bir ekiple uygulanmaktadır.Müşteri memnuniyeti ve görsel olarak estetik bir görünüm en önemli prensibimizdir.

 

FAYANS.

Fayans kelimesi Fransızcadan dilimize girmiştir,  fayans İtalyan Faenza şehrinden gelmekte ve içerisinde gözenekli kırıklar bulunan cilası kapatıcı beyaz veya renkli olup ve cila içinde kalay bulunan fayans farklı cila altı renkleri olan ve birden fazla kez fırınlarda pişirilmiş seramiğe denir. Fayans çeşitlerini web sitemizde sitemizde bulabilirsiniz.

Benzer şekilde fayans özellikle daha düzgün bir yüzeye sahip oldukları için iç dekorasyonunuzda, örneğin mutfak, banyo, koridor ve tuvalet duvarlarını süslemek ve göze hoş göründükleri için tercih edilirler. Seramik ise daha çok daha geniş bir yelpazeye ve bununla birlikte daha çok çeşitliliğe sahiptir. Genellikle fayanslarda olduğu gibi karo şeklinde olmayabilirler. Kullanılan malzemelere ve üretimindeki teknik ayrıntılara göre değişmekle birlikte fayanslara nazaran seramikler biraz daha çok kaba bir yüzeye ve görünüme sahiptirler, fakat renkleri daha çekici sıcaktır. Seramikler bu ve benzer sebeplerden dolayı daha ziyade iç mekanlarımızın zemin kaplamalarında ve dış mekanlarda yine zemin kaplamalarında ve başka farklı amaçlarla kullanılırlar. Yani genellikle fayanslar duvar kaplamaları için, seramikler ise zemin kaplamaları için kullanılırlar diyebiliriz. Yine de şunu söyleyebiliriz ki bu bir genellemedir ve her bir ürünün, ister fayans olsun ister seramik olsun kendi özelliği sebebiyle örneğin markalarda, hangi amaç için üretildiği vs. farklı alanların kaplamalarında veya dekorasyon işlerinde kullanılabilirler.

SERAMİK

Seramik suni olarak üretilmektedir ve adından anlaşıldığı gibi seramik plakalardan oluşur. İç mekanların duvarlarını kaplamak için kullanılırlar. Özellikle koridor, banyo, tuvalet ve bunun gibi mekanlarda tercih edilirler, yer kaplamaları için en çok tercih edilen kaplamalardır. Dış mekanlarda ise zemin kaplamaları olarak aynı şekilde kullanmaya uygundur.

Hazırlanışı:

Seramiğin yapılışı çok eski tarihlere kadar ulaşmaktadır ve ana malzemesi eskiden beri kildir. Seramikte kullanılan kilin hazırlanması zahmetli bir iştir. Kilin dışında seramiğe başka mineral hammaddeler de katılmaktadır. Diğer önemli yardımcı maddeler ise kaolin, kuvarts, feldspat ve ayrıca su gibi maddelerdir. Hazırlanacak seramik ürününe göre dolamit, kalsid ve silikat da ilave edilir. Hazırlama aşamalarının tümü son derece dikkatli olmayı gerektirir.

Şekil verme işlemi ise kuru pres şeklinde yapılmaktadır. Seramik renkleri ise pişirme sırasında verilen ısı sayesinde meydana çıkmaktadır.

Seramiklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca mozaik ve bördürler ile ürün çeşitliliği artmaktadır.

 


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

veya

0232-34-777-01

NUMARALI TELEFONDAN BİZE ULAŞIN


 

Sayfa 1 / 4

DEKORASYON VE TADİLAT ÖRNEKLERİ

..RESİMLER YÜKLENİYOR..LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

Tadilat İşleyiş Planı

Ev Ofis İş Yeri Mağaza Dükkan Tadilat ve Tasarım İşleyiş Planı

 • Bize mail, telefon(0232 347 77 01 / 0552 207 77 01) veya sitemizdeki başvuru formumuzdan ulaşıyorsunuz, sizden uygun bir saat için randevu alıyoruz. 
 • Beklentilerinizi dinliyor, evinizin kısmi tadilatı veya komple yenileme sırasında değişiklik yapılacak banyo mutfak oda yatak odası salon mutfak vb mahallerin tadilatı için gerekli olan bilgileri alıyor ve isteklerinizi öğreniyoruz..
 • Size özel olarak istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan tadilat tasarımımız gerekliyse 2d projeyle birlikte size sunuluyor.... 
 • Fiyat teklifimiz alternatif seçeneklerle beraber hazırlanıp bütçeniz doğrultusunda aşağı veya yukarı yönlü değiştirilir. 
 • Karşılıklı olarak imzalanan sözleşmemizden sonra başlangıç ve bitiş tarihi belirleniyor. Tadilat aşamaları iş planı takvimi ile beraber size teslim ediliyor. 
 • Doğru firma ve konularında uzman ekiplerle çalışmanın rahatlığıyla sizin için keyifli bir tadilat süreci başlar. 
 • Belirlenen süre sonunda evinizin tadilatı bitirilir ve kontroller yaparak teslim edilir.

- Ürün seçimleri yapılırken önceden belirlenen zamanda (muhtemelen bir hafta sonu) sizi bulunduğunuz yerden alırız.
- Seramik, vitrifiye, armatürler, parkeler ve uygulamada tercih yapabileceğimiz bütün ürünler için alışverişe çıkılır.
- Aldığımız yere sizi geri götürüyoruz.

0232 3477701 veya 0552 2077701

Fe Tasarım ve İç Mimarlık dinamik ve deneyimli kadrosuyla inşaatın her alanındaki tüm gelişmeleri takip etmektedir. Çıkabilecek sorunlara yaklaşımıyla pratik ve yaratıcı çözümler getirmeyi hedeflemektedir.Müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçları dogrultusunda birikimlerimizi kaliteli projeler üreterek sunmaktayız. Danışmanlık ve projelendirme aşamasından başlayarak komple ev tadilatında, komple ofis ve dükkan tadilatında, komple ofis ve pansiyon tadilatında anahtar teslimine uzanan yolda tüm sorumluluğu üstümüze alarak ekonomik ve güvenilir "Anahtar Teslim Çözümler" sunmakla kalmıyor, anahtar teslimi tam olarak sizin istediğiniz görsel güzellikte ve zamanında teslim etmeyi teklif ediyoruz.

 

Otel Tadilatı Pansiyon Tadilatı Dekorasyonu

Uzman ekibimizle otel tadilatlarında veya pansiyon tadilatlarında hızlı ve size özel pratik çözümleri bütçenizi de düşünerek size sunuyoruz.
Otel tadilatı için çözümlerimiz; Alçı, boya, duvar kağıdı, resepsiyon ve karşılama bölümleri, otel dış cephe ve ışıklandırma tasarımı, bahçe peyzajı, resepsiyon tasarımı, asma tavan işleri, su tesisatı, elektrik tesisatı,havalandırma, banyo tadilatı, duşakabin sistemleri, duvardan duvara halı, yatak, gömme dolap, elektronik altyapı ve otomasyon sistemleri ayrıca otelde ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ekipmanlarını içermektedir.


Ofis Tadilatı Dekorasyonu Tasarımı ve Tadilatı
Bölme duvar sistemleri,alçıpan duvar, gazbeton duvar, camlı ofis bölmeleri, jaluzili bölme duvar, ofis ara bölme duvar, ara bölme duvar, ofis camlı bölmeleri, büro camlı bölme duvarları, cam bölmeler, cam bölme, demontabl bölme duvar, demontabl camlı bölme, demonte bölme duvar, demonte camlı bölme duvar, demonte ofis bölmesi, bölme, iki cam arası jaluzili bölme, jaluzili ofis bölmesi, toplantı odası, müdür odası, çalışan odası,ara bölme duvar...

 


Tadilat Keşif İstek Formu


Mansuroğlu Mah. 273/1 Sok No:12/B Bayraklı/İzmir


90 (232) 3477701

90 (552) 2077701