FE TASARIM TADİLAT DEKORASYON İÇ MİMARİ UYGULAMALAR
 
Güvenilir, Deneyimli ve Farklı
 
0 (232) 347 77 01
 

Anahtar Teslim Komple Tadilat

Anahtar Teslim Komple Tadilat İşleri

Anahtar teslim tadilat dekorasyon komple tadilat ve tasarım işlerine başlayacağınız zaman evinizin planlaması, yaşam alanlarınızdaki atmosferin güzelleşmesini sağlamak açısından çok önemli olan bazı noktalar vardır.Evinizdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi için planlanması gereken komple tadilat sürecinin tamamen profesyonel bir ekip tarafından iyi planlanarak ve iyi yönetilerek yapılması gerekmektedir. 


Anahtar Teslim Komple Tadilat Yaptırmayı Düşünüyorsanız Bunun Keşif Süreci ve Planlaması Nasıl Yürütülür?

Ev, daire, ofis veya işyeri komple tadilatı yapılmadan önce mutlaka keşif yapılması gereklidir. Dikkatli bir şekilde sizi de dinleyerek ölçü alınır. Aynı zamanda komple tadilat yapılacak alan incelenir. Keşif için mutlaka uzman bir ekip sizi ziyaret eder. Komple tadilat yapılacak ev dikkatle ev sahibiyle birlikte incelenir. İstekler ve ihtiyaçlar belirlenir.  İhtiyaca göre belirlenecek hizmetler asma tavan, boya, alçı, alçıpan duvar ve tavan işleri, lamine veya laminant parke, mutfak, banyo, elektrik sistemi, sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı, dolaplar,mutfak, banyo, odalar gibi bir çok tadilat konuları incelenir ve yenileme işlemleri üzerinde konuşulur. İhtiyaçlara ve bütçeye göre belirlenen tadilat dekorasyon konuları dikkatlice not alınır. Öncelikle 2 boyutlu olarak proje çıkartılır ve bunun üzerinden fiyat çalışması yapılarak size sunulur. Düşündüğünüz komple tadilat için bütçenize de uygunsa 3d ile görselleştirme aşamasına geçilir. Son hali verildiğinde işe başlamak için gerekli izinler alınır ve bütün ödeme detayları da çıkartılarak komple tadilat işleri başlar.

Burada dikkat edilmesi gereken şey; bütün fiyatların detaylı olarak size sunulmasıdır. Bazı durumlarda iç mimarlık hizmetleri için sizden ekstra ücret talep edilebilir. Bu da teklifin içinde yer alacaktır.


 Anahtar Teslim Komple Yenileme Dekorasyon Tadilat Fiyatları:

Komple tadilat ve ev yenileme fiyatlarında yapılacak işin metrekaresi yani büyüklüğü doğal olarak çok önemli yer tutmaktadır. Tek bir kalem iş yaptıracaksanız mesela sadece bir odaya boya yaptıracaksanız doğal olarak alacağınız fiyat toplam evin boyanması için alacağınız fiyata oranla daha yüksek olacaktır. Şu anda yaklaşık olarak komple 3+1 evin boyanması 2000 lira civarı tutmaktadır. Eğer alçı ve boya işleri de yaptıracaksanız maliyet toplamda artacak ama ayrı ayrı yaptırmaktan daha ucuza gelecektir.  
Tadilat Komple ev yenileme çalışmalarında fiyatlandırma ufak bir evin küçük tadilatlarına göre elbette daha uygundur. Örneğin boya badana için bir 100 m2 bir yere 2500 TL fiyat verilirken komple tadilat yaparken aynı 100 m2 yere 1800 TL fiyat biçilebilir. Burada hem ustaların hazır olması hem toptan birçok işin tamamlanabilir olması fiyatta oldukça büyük indirimlere yol açmaktadır. Biz de size bu içeriğimizde ortalama olarak anahtar teslim tadilat fiyat tablosu oluşturmaya çalıştık. Umarız sizler için faydalı olur. Tablo ile ilgili sorularınız için bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. 

Evin metrekaresine oranlar ortalama olarak çıkarılabilecek komple tadilat fiyatları şu şekildedir

M2 YAKLAŞIK FİYAT
50-100 70.000- ???
100-150 100.000 - ???
150-200 120.000 - ???

Evin Tadilatı Ne Kadar Sürer?
Ev tadilatının ne kadar süreceği elbette ki işin nasıl olacağına, hangi kalemleri kapsadığına göre değişir. İstenilen şeyler, evin durumu gibi etmenler çok önemlidir. Genel olarak standart 3+1 bir evin tadilatı ise ortalama olarak 10 gün ile 30 gün arasında değişen zaman aralığına sahiptir. Eğer 2 katlı 250 m2 bir villadan bahsediyorsak bu süre 30 ile 45 arasından değişmektedir. Çalışmaların istenilen modele göre değiştiğini ise size tekrardan hatırlatmak isteriz.


Komple Ev Tadilatı için Hangi Çalışmalar Yapılır?
Komple ev tadilatı yaparken çok fazla çalışma çeşidi, usta grubu bir arada kullanılır. Örneğin bir grup usta boya badana yaparken bir grup usta alçı, alçıpan çalışmaları yapar, bir diğer grup evin tesisatı ile ilgilenebilir. Burada ev sahibinin dikkate alacağı nokta ise profesyonel çalışan ekibin yanında onları denetleyen doğru iç mimarlar veya dekoratörler, ustabaşları ile anlaşmaktır. Her bir usta grubu burada süreci doğru şekilde yaparak evin genel güzelliğine katkıda bulunur. Evi sadece güzelleştirmek değil aynı zamanda da en kullanışlı hale getirmektir amacımız.


Hangi Tadilat Kalemlerinin Öncelikli Yapılması Gerekir?
Komple ev tadilatı yaparken bazı noktalar vardır ki o noktaları atlayarak çalışma yapılamaz. Öncelikle yıkım yapılacak alanların doğru olarak seçilmesi ve ihtiyaçlar doğrultusunda aynı zamanda da dayanıklılık göz önüne alınarak yapılan bir yıkım önemlidir. Proje hazırlandıktan sonra gerekli yıkım işlemleri başlar ardından en önemli kalemlerden biri olan tesisat işleri başlamaktadır. Sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı ihtiyaca göre yenilenir veya düzenlemeler yapılır. Sonrasında zeminin sağlam olması, şık durması gerekir. Zemin kaplama malzemeleri içerisinden epoksi mi parke mi fayans mı yapılacak buna göre karar verilmiştir zaten ve uygun model seçilir ve uygulaması yapılır. Tüm bunların ardından ise mobilyalar, boya badana için renk ve uygulama tercihi yapılır. Eğer uygulamalar arasında varsa asma tavan ve alçıpan çalışmaları yapılır.


Banyo tadilatı, mutfak tadilatı, salon tadilatı, ebeveyn banyosu tadilatı gibi tadilat konularını da içeren komple ev tadilatında yapılacak işlemlerin bazıları şunlardır;

 • Yıkım işlemleri
 • Tesisat çalışmaları
 • Elektrik tesisatının komple yenilenmesi veya düzenlenmesi
 • Sıhhi tesisatın komple yenilenmesi veya düzenlenmesi
 • Kalorifer tesisatının komple yenilenmesi veya düzenlenmesi
 • Şap ve kara sıva işleri
 • Doğrama (pvc doğrama, katlanır cam, alüminyum doğrama, sürme doğrama, katlanır doğrama vs..)
 • Zemin kaplama (parke, fayans, epoksi)
 • Banyo seramikleri, mutfak seramikleri, koridor seramikleri, balkon seramikleri gibi kaplama işleri
 • Alçı ve alçıpan bölme duvar veya asma tavan işleri
 • Clip-in, alçılam, t21 profilli sistemler veya çok daha modern buffer,lineer,mesh sistemler gibi sistemlerle oluşturulmuş tavan modelleri
 • Metal, ahşap, alçıpan tavan sistemleri
 • Alçı ve saten alçı işleri
 • Boya badana
 • Laminat parke yapımı
 • Mobilya ve dolap yapımı
 • Dekoratif yerleştirmeler

Komple ev tadilatı, ev tadilat, ev yenileme, anahtar teslim tadilat, ev dekorasyon işleri, komple tadilat